Smile Adsl
Smile Adsl - D-Smart
  .
   
Smile Adsl İletişim
.
  Ana Sayfa  
  Başvuru  
  Kampanyalar  
  Tarifeler  
  Fatura Ödeme Noktaları
  Fatura Sorgulama
  Sıkça Sorulan Sorular
  Yardım
  İletişimD-Smart NET

İnternet Bayiliği

Smile Adsl Kota

E-Posta

» Adsl Nedir?  
» Kota Sorgulama
» Adsl Fatura Hesaplama
» Smile Adsl Reklam Filmleri
» Haberler ve Duyurular
» Bayiler
» Smile Adsl Fatura Ödeme
» Smile Adsl Müşteri Hizmetleri
» Smile TV
» D-SmartNet
SMILE ADSL - D-Smart NET
 ADSL NASIL ÇALIŞIR?

 

Normal telefon görüşmelerinizi yaparken yada faks çekerken kullanılan
frekans aralığı 0 kHZ ile 4 kHz arasında değişir. ADSL data iletimi için 4 kHz ile 1100 kHz aralığını kullanır. Farklı frekans aralıkları kullanıldığı için internete bağlıyken aynı anda telefon görüşmelerinizi de yapabilirsiniz. Telefon görüşmelerinin ve data iletiminin birbirinden ayrılabilmesi için splitter denen ayırıcıya ihtiyaç vardır. Bu tür aynı hattan birden fazla servisin değişik frekanslarda taşınmasına Broadband çözümler denir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

PSTN modemlerinde kullanılan hızla ADSL hızı arasında fark var mıdır?MModemler aracılığıyla, en fazla 56 Kbps hızla internet' e erişmek mümkün olurken, ADSL ile veri transfer hızınız 10 kat artıyor.ADSL ne kadar hızlı ?ADSL, hat uzunluğu, hatta kullanılan bakır kablonun çapı ve kullanılan modemin tipine bağlı olarak kullanıcıya 8 Mbps downstream (bilgi çekme) ve 1 Mbps upstream (bilgi gönderme) hızı sağlar. (Şirketimiz yüksek 2048/512 Kbps hızında hizmet vermektedir.)ADSL' in avantajları nelerdir ?

Ses ile veri ayrı kanallardan gittiği için bağlantı kesintiye uğramadan , PSTN hattı üzerinden her zaman yüksek hızda, kesintisiz internet erişimi, br>
Bakır tel üzerinden aynı anda internet ve ses faks özelliği

Donanım ve kurulum maliyetlerinin düşük olması,

Bağlanamama veya hattan düşme gibi sorunlar yaşanmaması,

Herhangi bir enerji kesintisinde telefon hizmetinin aksamadan devam etmesi,

MMevcut alt yapıyı kullanıyor olması nedeni ile alternatif erişim seçeneklerine göre kullanım maliyetinin oldukça düşük olması v.b.

ADSL ile internete bağlıyken telefon görüşmesi yapılması hızda düşüşe neden olur mu ?Telefon servisinden ses haberleşmesi, 4 Khz ve altı frekanslarda gerçekleşmektedir. ADSL ve benzer servisler ise bunun çok üstünde frekanslarda çalışır. Bu açıdan yapılan telefon görüşmesi hiçbir şekilde internetteki çalışma hızını etkilemez.ADSL ile internete bağlanıldığında telefon hattı meşgul olur mu ?İnternete bağlı iken telefonunuz meşgul olmaz.Çünkü aynı hat üzerinde olmakla birlikte farklı frekans aralıkları kullanılmaktadır.ADSL ile internete bağlı kalma süresi nedir?ADSL ile internete erişimde süre sınırlaması yoktur. 7 gün 24 saat 365 gün bağlı kalınabilir.ADSL kullanıcılarının artması durumunda bant genişliği değişir mi ?Şirketimiz ADSL kullanıcılarının bağlandığı ASAM cihazları bir biri arasında ve omurgaya backbone STM-1 155 Mbps gibi çok yüksek bağlantılarla bağlıdır.Böylece ayı santralden bağlanan kullanıcı sayısı artışı kullanıcıların bant genişliklerini etkilemeyecektir.

ADSL bağlantısı yerel ağ vasıtasıyla paylaşılabilir mi ?Tek bir ADSL bağlantısı ile çok sayıda bilgisayar aynı anda internete erişebilir.ADSL bağlantısı nasıl olur ?ADSL, de kullanılan iki tür modem vardır.1.İç modem

2.Dış modem


Ethernet üzerinden, ATMF modem, RJ 11 Konnektör vasıtasıyla PC, Laptop yada telefon hattına bağlanır.XDSL nedir ?HDSL' den VDSL' e uzanan dijital abone hattı teknoloji ailesi DSL olarak tanımlanır.

DSL (Digital Subscriber Line ) diğer adlandırılmasıyla uzak erişimin geleceği ( The Future of Remote Access ); Lokal bölgede Telekom santralı ile kullanıcı arasında telefon için çekili alt yapıda kullanılan bir çift bakır tel üzerinden, yüksek hızlı veri (data ) ve ses (voice) iletişimini aynı anda sağlayabilen, 1997' nin ikinci yarısında kullanıma sunulan bir veri iletişim teknolojisidir.

EEn yaygın olarak kullanılan DSL ailesi üyesi, ADSL ve SDSL’dir. DSL ürünlerinin en belirgin faydası, veri hızı ve kullanılan donanım maliyetinin yapılan işe oranla son derece düşük olmasıdır. Hız karşılaştırması yapıldığında, bugünün en hızlı anolog modeminden 200 defa daha hızlı erişim sağlamak mümkündür.

DSL nasıl çalışır ?

DSL teknolojileri ile karışık şifreleme ve modülasyon teknikleri ve az sayıda entegre devre kullanılarak bakır kablonun taşıma kapasitesi sonuna kadar kullanılmaktadır (1 MHz).DSL teknolojisinin en avantajlı yönleri nelerdir ?

Dünya üzerinde kurulu 800.000' den fazla lokal santral bölgesinde Telefon kullanımı için oluşturulan mevcut altyapı kullanılıyor, ekstra alt yapı yatırımı gerektirmiyor, br>
Sinyalizasyonda özel bir dijit kullanılmıyor ( voice için 4 kHz olan standart, DSL de 1.2 MHz' e ulaşmaktadır),

Komünikasyon Teknolojisinde kullanılan mevcut ve yeni çıkabilecek yöntemler DSL üzerinde uygulanabiliyor,

KKullanılan donanımlar aynı servisi sağlamada kullanılan donanımlarla karşılaştırmalı belirgin maliyet avantajına sahiptir.

Geniş bantın avantajları nelerdir ?

Bilgisayarınıza hiç yazılım satın almadan, internet üzerinden yazılımlar kiralayarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. ( ASP ), br>
İnternet üzerinden kesintisiz TV kadar kaliteli film izleyebilecek, radyodan daha kaliteli ses dinleyebileceksiniz,

İndirme işlemleri ( download ) için harcadığımız süre 10 kat azalacak,

İnternet üzerinden video konferans artık kolaylıkla yapılabilecek,

KKarşılıklı oyun oynamak çok daha kolay ve hızlı olacak.

Statik ve Dinamik IP Adresi Nedir?Sürekli olarak bir kullanıcıya tahsis edilen ve kullanıcının her bağlantı girişiminde aldığı IP adresi statik ip adresi olarak adlandırılır. IP adreslerinin daha ekonomik kullanılması için her kullanıcıya bir statik ip adresi tahsisi yerine belirli bir IP blok‘undan kullanılmayan bir IP adresi de verilebilir ki bu da dinamik IP adresi olarak adlandırılır. Bu durumda kullanıcının her bağlantı girişiminde aldığı IP adresi farklı farklı olabilir. Statik IP genelde WEB server, mail server gibi IP adresinin başkaları tarafından bilinmesini gerektiren uygulamalar için kullanılmaktadır. Ev kullanıcıları içinse dinamik IP kullanımı daha uygundur.1) Limitli ADSL’in, Limitsiz ADSL’den farkı nedir?

Limitsiz DSL’de; alınan aylık ücret karşılığında kullanıcılar bir ay boyunca 30 gün, 24 saat sürekli internetten upload/download (veri gönderme/veri indirme) yapabilir.

LLimitli ADSL’de, alınan aylık ücret karşılığında kullanıcılar bir ay boyunca belirlenen download (veri indirme) kapasitesini kullanır, download (veri indirme) kotasının aşılması halinde aşılan kısım için ilave ücret alınır.

2) Bağlantı Ücreti bütün hızlar için aynı mıdır?

Evet, bütün hızlar için aynıdır.


 
 

 
 
Reklamlar
 

 
Smile Adsl Kampanyaları
Adsl 3 ay bedava veya
7 ay limitli fiyatına limitsiz internet...
D-Smart NET Kampanyaları
   
E-Bülten Aboneliği

Smile Adsl(D-Smart NET) Dünyasından kampanya ve servis fırsatlarından herkesten önce haberdar olmak istiyorsanız, Smile Adsl e-bülten kayıt formunu doldurmanız yeterli.

E-Posta:
 
   
REKLAMLAR

 
Adsl Hız testi | D-Smart Kampanyaları
 
 
 
Ana Sayfa |  Başvuru | Kampanyalar | Tarifeler| Kota| Hakkımızda| Gizlilik Politikası| İletişim
limitsizinternet.com D-Smart bayisidir. © Copyright 2019 Tüm Hakları Saklıdır.